Płytki kamienne – stylowy i praktyczny wybór dla każdego

płytki granitowe płomieniowane

Klienci, urządzając wnętrza lub obejścia swoich domów, stawiają na sprawdzone, praktyczne i eleganckie rozwiązania. Z pewnością do takich należy stosowanie kamiennych płytek – mają one bardzo wiele zalet, dostępne są w różnych kolorach i fakturach, można też używać ich na mnóstwo sposobów. Nadają się zatem praktycznie do wszystkiego i doskonale spełniają swoje zadania.

Płytki kamienne

Do produkcji kamiennych płytek stosuje się różne rodzaje kamieni naturalnych. Do najpopularniejszych należą granit, marmur, kwarcyt czy łupek. Wydobyte w kamieniołomach bloki skalne poddaje się odpowiedniej obróbce i przy wykorzystaniu rozmaitych technik tworzy się z nich różnego rodzaju płytki. Ważnym etapem jest ich wykończenie, od którego zależą późniejsze właściwości produktu. Najpopularniejszymi metodami obróbki są polerowanie i płomieniowanie. Płytki polerowane charakteryzują się wysokim połyskiem i głębią kolorów, toteż mają charakter głównie dekoracyjny. Z kolei te o wykończeniu płomieniowanym są raczej szorstkie i antypoślizgowe, dzięki czemu świetnie sprawdzają się na dworze. Płytki kamienne są trwałe, odporne na uszkodzenia i zmienną pogodę, stosunkowo łatwo da się też utrzymać je w czystości. Warto pamiętać o ich okresowej impregnacji, aby jeszcze dłużej zachować je w dobrym stanie.

Płytki kamienne na taras

Kamień naturalny wspaniale komponuje się z roślinami, dobrym pomysłem jest więc stosowanie go na tarasie. Nada on temu miejscu niepowtarzalnego charakteru i sprawi, że jeszcze przyjemniej będzie można spędzać tam czas. W tym przypadku lepiej sprawdzą się płytki płomieniowane, gdyż jesienią czy zimą ich antypoślizgowe właściwości mogą okazać się nieocenione. Warto pokusić się na przykład o wykorzystanie granitowych płytek o odcieniach brązu, szarości czy czerwieni – w połączeniu z kwiatami czy krzewami pozwolą uzyskać rewelacyjny efekt.

Płytki kamienne podłogowe

Wyłożenie kamiennymi płytkami posadzki to znakomita propozycja dla zwolenników klasycznych, eleganckich rozwiązań. We wnętrzach idealnie będą prezentować się płytki polerowane, ze względu na ich dekoracyjny charakter. Z ich pomocą można wyczarować przepiękne aranżacje – na przykład oparte na kontrastach czerni i bieli, w stylu nowoczesnym, skandynawskim lub rustykalnym. Wersji kolorystycznych płytek jest tak wiele, że klient ma niemal pełną dowolność w urządzaniu przestrzeni.

Płytki kamienne na schody

Kamień nadaje się także do wykończenia schodów, zarówno we wnętrzach, jak i na dworze. W obu przypadkach lepiej postawić na płomieniowane płytki – schody to miejsce, w którym łatwo o poślizgnięcie się i upadek, zwłaszcza na zewnątrz, gdzie panują zmienne warunki atmosferyczne. Warto więc skorzystać z antypoślizgowych właściwości płytek oraz nadać schodom pięknego, stylowego wyglądu.

Ogólnie rzecz biorąc, płytki kamienne to świetny wybór dla każdego – zwolennicy różnych stylów i zastosowań z pewnością znajdą wśród dostępnych produktów coś dla siebie. Trwałość, odporność, piękno – te cechy doskonale opisują kamień naturalny i sprawiają, że stosowanie go to fantastyczny pomysł.

Scroll to Top