Kamień elewacyjny naturalny – piękna dekoracja ściany

Projektując wnętrza lub obejście budynku, najczęściej szuka się rozwiązań uniwersalnych – takich, które umożliwią stworzenie stylowej przestrzeni w praktyczny sposób. Materiałem, który umożliwia realizację takiego podejścia, jest na przykład naturalny kamień elewacyjny. Ma on wiele zalet, nadaje się do bardzo zróżnicowanych zastosowań, a przy tym prezentuje się niezwykle elegancko.

Kamień elewacyjny

Kamień elewacyjny powstaje przez połączenie różnej wielkości pasków kamiennych. Do wykorzystywanych w produkcji surowców należą przede wszystkim łupek i kwarcyt. Gotowe płyty dość łatwo da się zamontować na ścianie, warto jednak dodatkowo je zaimpregnować – ten prosty zabieg umożliwi dłuższe zachowanie ich w niemal idealnym stanie. Kamień elewacyjny z powodzeniem stosuje się na dworze, a także we wnętrzach. Nada się na przykład do salonu, gdzie ozdobi kominek lub wnękę na telewizor, można też wyłożyć nim dekoracyjną ścianę w tym pomieszczeniu lub w sypialni, a także w gabinecie. Warto również zastosować płyty w kuchni albo w łazience – wilgoć ich nie zniszczy, a mogą posłużyć tam do zaakcentowania wybranych części przestrzeni.

Kamień elewacyjny zewnętrzny

Płytki kamienne można również wykorzystywać do dekoracji obejścia. Często służą one za wykończenie całej elewacji, modnym rozwiązaniem jest też stosowanie ich do ozdoby tylko jednej ściany, boków narożnych, cokołu budynku lub też okolic drzwi wejściowych. Tego typu projekty cieszą się sporą popularnością i stanowią ciekawy akcent aranżacyjny. Warto też pokusić się o użycie płyt do dekoracji ogrodzenia lub wykończenia garażu. Tego rodzaju zabiegi nadadzą obejściu niesamowicie luksusowego charakteru.

Naturalny kamień elewacyjny

Możliwość tak zróżnicowanego zastosowania kamienia elewacyjnego wynika między innymi z tego, że jako materiał pochodzący ze środowiska naturalnego, cechuje się on niezwykłą odpornością na uszkodzenia i zmienną pogodę, nawet tak skrajną jak upały, mrozy czy ulewy. Co więcej, kamienne płyty charakteryzują się właściwościami termoizolacyjnymi, co sprawia, że wykończenie nimi elewacji pozwala skutecznie zapobiegać zbyt szybkiemu wychłodzeniu budynku. Niewątpliwą zaletą kamienia naturalnego jest też jego ponadczasowe piękno oraz różnorodność dostępnych wzorów – umożliwia to tworzenie rozmaitych projektów utrzymanych w określonych stylach.

Płytki kamienne stanowią więc świetną odpowiedź na potrzeby klientów, którzy poszukują praktycznego sposobu na eleganckie wykończenie ścian wewnątrz domu, jak również elewacji. Kamień nie tylko wspaniale się prezentuje, ale też jest na tyle wytrzymały, że może swoją atrakcyjnością cieszyć mieszkańców budynku oraz odwiedzających go gości przez wiele lat.

Kamień elewacyjny znajdzie w hurtowni kamienia naturalnego https://www.graniteks.pl/c/plytki-elewacyjne/

Scroll to Top