Płytki granitowe płomieniowane – zalety i zastosowanie

płytki granitowe płomieniowane

Granit kojarzony jest ze skałą bardzo wytrzymałą oraz gustowną. I rzeczywiście, wnętrza udekorowane płytkami z granitu są niezwykle eleganckie i stylowe. Płytki granitowe cechują się jednak nie tylko walorami estetycznymi, ale również tym, że są niezwykle praktyczne, ze względu na to, że będąc z kamienia naturalnego są bardzo solidne i wytrzymałe. Decydując się na płytki z granitu warto zwrócić szczególną uwagę zwłaszcza na płytki granitowe płomieniowane.

Co kryje się pod pojęciem „płomieniowane”?

Dotyczy ono płytek granitowych, które obrabiane są w bardzo wysokiej temperaturze (od 1280 do 1360 stopni Celsjusza), dzięki czemu ich powierzchnia staje się chropowata, co przypomina naturalny przełom kamienia. Tak obrobione płytki wyglądają jak skała, która uległa naturalnemu procesowi starzenia. Ponadto są matowe, antypoślizgowe, bardzo trwałe oraz odporne na działanie bardzo niskich temperatur i cyklicznego zamrażania i odmrażania. Płytki granitowe płomieniowane nie są podatne na zniszczenia, które mogłyby powstać w wyniku nadmiernej eksploatacji. Mają też wiele innych zalet. Jako że wykonane są z kamienia naturalnego, bardzo naturalnie wyglądają w scenerii ogrodu, tarasu czy balkonu. Prezentują się inaczej podczas różnej pogody, co może być kolejnym atutem. Wszelkie zabrudzenia czy tłuste plamy, które się na nich wytworzą, nie rzucają się w oczy, co sprawia, że płytki zawsze prezentują się estetycznie. Ważne jest jednak, by odpowiednio o nie dbać, impregnując je. Zapewni im to większą żywotność, elegancję oraz ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W przeciwnym wypadku będą mniej odporne na zabrudzenia bądź przebarwienia.

Gdzie użyć granitu płomieniowanego?

W szybkim i prostym procesie płomieniowania uzyskuje się kamień o estetycznym wyglądzie i dobrych parametrach. Dlatego z dużym powodzeniem stosuje się granit płomieniowany w miejscach, które mogą ulegać oblodzeniu zagrażając bezpieczeństwu człowieka. Proces płomieniowania tworzy na kamieniu powierzchnie antypoślizgową, która jest bardzo trwała, co może być skutecznie wykorzystane przy produkcji schodów. Dobrym pomysłem jest też wykorzystanie tak obrobionych płytek do wykończenia podjazdu, parkietu, balkonu. Doskonale sprawdzą się tak wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Ponadto można wyłożyć nimi ścianę bądź elewacje na zewnątrz budynku. Nierzadko stosowane są przy obudowie kominków. Wśród wielu zastosowań płytek granitowych płomieniowanych można by jeszcze wspomnieć, że używa się ich do układania krawężników, chodników a także do budowy oryginalnych mebli ogrodowych.

Co najbardziej przemawia za płytkami granitowymi płomieniowanymi?

  • są oryginalną dekoracją
  • są antypoślizgowe
  • prezentują się bardzo naturalnie
  • są niezwykle trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych
  • bardzo rzadko ulegają zabrudzeniom
  • posiadają wyraźną fakturę
  • są odporne na cykliczne zamrażanie i rozmrażanie
  • mogą być stosowane na zewnątrz budynku, ale również wewnątrz
  • nadają się do zdobienia różnych elementów pomieszczenia i ogrodu

Jeśli szukacie płytek granitowych płomieniowanych zapraszamy do sklepu Graniteks Posiadają niskie ceny i duży wybór produktów.

Scroll to Top