Panele samoprzylepne z kamienia naturalnego

W dzisiejszych czasach niebywale często spotykane bywają gustowne, a jednocześnie praktyczne możliwości aranżacji wnętrz. Przykładem takiego rozwiązania może być użycie paneli samoprzylepnych z kamienia naturalnego do udekorowania ścian. Czym są takie panele i jak można je zastosować?

Panel Samoprzylepny – co to jest ?


Panele samoprzylepne to cienkie warstwy naturalnego kamienia, którymi da się ozdobić ściany w pokojach. To świetny sposób na oryginalną oraz interesującą aranżację wnętrza – artykuły te są bowiem dość giętkie, poręczne i niezwykle łatwe w stosowaniu, a przy tym występują w rozmaitych wzorach i kolorach. Z racji tego, że panele są samoprzylepne, nie trzeba martwić się o kupno specjalistycznego kleju – nabywca dostaje w zasadzie gotowy do zastosowania artykuł.

Panel samoprzylepny z kamienia naturalnego – zastosowanie


Samoprzylepne panele z powodzeniem da się wykorzystywać właściwie w każdym wnętrzu. Sprawdzą się jako dekoracja ściany w salonie czy w gabinecie, fantastycznie uatrakcyjnią także urządzenie kuchni – między innymi jako zaakcentowanie miejsca między szafkami. Można też zastosować je w łazience lub w saunie – Nadadzą tym pomieszczeniom unikalnego, wytwornego charakteru, natomiast wilgoć ich nie uszkodzi. Panele samoprzylepne będą idealne także do udekorowania ścian w korytarzu czy też na przedpokoju – to niebywale modne rozwiązanie, które zwróci uwagę odwiedzających dom gości. Produkt można stosować na zróżnicowanych powierzchniach – zarówno na wykończonych farbą ścianach, jak i na płytach gipsowych.

Panele samoprzylepne na ścianę – montaż

Zamontowanie paneli samoprzylepnych jest bardzo proste. Przed rozpoczęciem pracy trzeba tylko przetrzeć wybraną powierzchnię, aby pozbyć się z niej kurzu, odkręcić listwy przypodłogowe, a także dokonać wymaganych pomiarów. Należy zmierzyć długość oraz szerokość paneli, aby upewnić się, czy są właściwie identyczne i móc obliczyć wymiary konieczne do wyłożenia ściany, dobrze jest też zwrócić uwagę na poziom sufitu. Po zakończeniu potrzebnych pomiarów oraz obliczeń można zabrać się za właściwy montaż – trzeba jedynie usunąć warstwę ochronną panelu, po czym dokładnie nakleić go na powierzchnię i silnie docisnąć. Aby przyciąć go do koniecznych wymiarów, najlepiej będzie zastosować piłę ukośnicę lub szlifierkę kątową. Niedokładnie przyklejony produkt można odkleić szpachlą, a następnie użyć go jeszcze raz przy zastosowaniu kleju montażowego. Cały zabieg jest szybki, czysty i łatwy – poradzi sobie z nim nawet osoba o małym doświadczeniu.

Panele samoprzylepne stanowią łatwo osiągalne i użyteczne rozwiązanie, które daje możliwość pięknej dekoracji każdego pomieszczenia. Przystępny montaż i unikalne walory estetyczne sprawiają, że jest to idealna opcja dla każdego zwolennika modnych aranżacji.

Przykład paneli samoprzylepnych możemy znaleźć na stronie https://kamiennewnetrza.pl/panele-samoprzylepne

Scroll to Top