Panele kamienne – zastosowanie

Kamień naturalny, to materiał, który znajduje swoje zastosowanie zarówno wewnątrz budynków jak i na zewnątrz. Można wyróżnić kilka rodzajów kamienia. Niektóre są bardziej kruche i mniej odporne na warunki atmosferyczne, a inne charakteryzują się większą trwałością. Możliwy jest także wybór, rożnych kolorów, wzorów i deseniów. Kamień, pasuje niemal do każdej stylizacji, świetnie uzupełni najróżniejsze style, zarówno bardziej nowoczesna jak i te tradycyjne. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są panele kamienne. Mają one bardzo wiele zastosowań.

https://kamiennewnetrza.pl/panel-kamienny-23pw-rok-15x60x1,5-naturalny
Panel kamienny Rock

Gdzie można wykorzystać panele z kamienia naturalnego?

Panele kamienne, w ostatnim czasie cieszą się niesłabnącą popularnością. Przy ich użyciu, można wykończyć elewację budynków lub uatrakcyjnić wystrój wnętrz. Takie panele, mogą być wykorzystane na różne sposoby. 

Przede wszystkim panele z kamienia naturalnego, mogą zostać wykorzystane do wykonania elewacji. Są one wykonane, z dbałością o wszelkie szczegóły i detale, dlatego prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Zazwyczaj powstają one z różnych typów skał takich jak: marmur, bazalt, kwarcyt, łupek, mika, dolomit, czy piaskowiec. Niektóre panele, stworzono z konfiguracji różnych materiałów, aby otrzymać jeszcze bardziej atrakcyjny i niepowtarzalny efekt. Poszczególne panele elewacyjne, mogą mieć kilka centymetrów grubości, dostępne są także elementy całkiem płaskie.

Jak wspomniano wcześniej, panele z kamienia naturalnego można także wykorzystać wewnątrz budynków. Ciekawym rozwiązaniem jest np. wykończenie w ten sposób kilku ścian w salonie. Kamienie świetnie sprawdzą się np. przy kominkach, czy winklach. W takich miejscach materiał, będzie także widoczny bokiem, co pozwoli, na dostrzeżenie jego struktury i wszelkich zalet. 

Warto zdecydować się na wykorzystanie kamiennych paneli, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Materiał ten, przede wszystkim charakteryzuje się bardzo trwałą kolorystyką. Barwy nie blakną, nie matowieją, ani nie zmieniają się pod wpływem upływającego czasu, czy warunków atmosferycznych. Dlatego, takie rozwiązanie to inwestycja na lata. Nie trzeba wymieniać paneli, ani ich odnawiać, nie jest konieczna, także żadna szczegółowa pielęgnacja.

Panel kamienny Multicolor

Szeroki wybór paneli kamiennych

Na rynku jest dostępna bardzo szeroka gama kolorystyczna. Dlatego, każdy z pewnością znajdzie rozwiązanie, najbardziej pasujące do stylu panującego w domu i ogrodzie. Duża zaletą jest także, bardzo łatwy montaż paneli. Wystarczy układać je koło siebie, bez obawy o fugi, czy równe ułożenie. Nie mają znaczenie także, żadne krzywizny, ponieważ kamień, sam w sobie nie jest idealnie prostym materiałem i, aby osiągnąć naturalny efekt, wszelkie nierówności są jak najbardziej wskazane. Struktura kamieni, pozwala także, na estetyczne wykończenie narożników. Ponadto, jest to świetny materiał pozwalający na izolację domu i zabezpieczenie go przed utratą ciepła oraz przedostaniem się wilgoci do ścian i fundamentów. Z pewnością, wybór paneli kamiennych to bardzo dobre rozwiązanie!

Scroll to Top