-15%

Fornir kamienny Zerra Green 122x61x0,3 cm

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Brak w magazynie

SKU: 386D-570B8_JG Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który odznacza się doskonałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, wytwornym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia część to łupek naturalny, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Fornir kamienny – właściwości i zastosowanie

Zaletą fornirów są duże rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeżeli pomysł aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak naturalna skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Materiał z powodzeniem może służyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir z kamienia – wspaniała tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu artykułowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Ciekawą propozycją tapety kamiennej jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Największe zaletytapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują niepowtarzalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • konkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku gwarantuje efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top