-15%

Fornir Kamienny Seul White 122×61

Fornir z kamienia to nowoczesny materiał dekoracyjny z kamienia naturalnego

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 137,75 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: duplikat-386D-570B8 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

szary

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia umożliwia przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb aranżacyjnych. Forniry kamienne są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś wytrzymałym, grubym i nie podatnym na zniekształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i bardzo plastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli okładzin i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Czym jest fornir kamienny?

Ten niezwykły surowiec o ciekawych jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku skalnego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele mają grubość 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, wśród których warto wskazać również:

  • trwałość – forniry kamienne są bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunkipogodowe, urazy mechaniczne i zadrapania oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To sprawia, że użytkuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz.
  • giętkość – fornir jest bardzo plastyczny, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko podgrzany, wówczas ta zaleta staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promieniowanie UV – dobrze znosi ekspozycję na intensywne słońce, a sam fornir nie blaknie pod jego wpływem.
  • łatwy transport – arkusze fornirów są niebywale lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej fakturze nie zajmują dużo miejsca. Ich dostarczenie nie wymaga więc wyspecjalizowanego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Fornir kamienny ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta wyśmienicie prezentować się będzie w pokoju dziennym czy w sypialni, ale równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – prawidłowo zastosowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet obok umywalki lub pod prysznicem.
W kuchni płyty z kamiennej tapety idealnie wypadną chociażby w miejscu między blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Kamienny fornir jest wytrzymały na wyższe temperatury i może być używamy jako nowoczesna okładzina kominków. Powszechnie używa się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie trzymał swój nieskazitelny wygląd przez lata. Aby tak się stało, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują odpowiednie preparaty do impregnacji i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają usterkom struktury.

Do jakich wnętrz pasuje fornir z kamienia?

Ponieważ panele z kamienia występują w wielu odcieniach i fakturach, można je wykorzystywać zarówno w dekoracji wnętrz o tematyce klasycznej, ale również tej bardzo współczesnej.Tak duża różnorakość forniru sprawia, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce papierowej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko przepiękna i niepowtarzalna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top