-15%

Fornir kamienny Golden 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8-2 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

Brąz

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny – naturalna tapeta do nowoczesnych wnętrz

Dzisiejsza technologia pozwala na przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś wytrzymałym, ciężkim i nie podatnym na zniekształcenia. Kamienne forniry są tego kompletnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i bardzo elastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli tapet i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Jak wytwarzana jest tapeta kamienna?

Ten nietuzinkowy surowiec o nietypowych jak na kamień atrybutach produkowany jest z bloku skalnego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze mają grubość 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wspomnieć również:

  • trwałość – forniry są niezwykle wytrzymałe na negatywne czynnikipogodowe, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale zarówno na zewnątrz.
  • plastyczność – fornir jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko podgrzany, wówczas ta właściwość staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promieniowanie UV – bardzo dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir nie blaknie pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej nieprzeciętnej cienkiej strukturze nie zajmują wiele miejsca. Ich dostarczenie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych produktów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Kamienny fornir ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia doskonale wypadać będzie w salonie czy w sypialni, ale równie dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zastosowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet obok umywalki lub pod prysznicem.
W kuchni arkusze z forniru kamiennego sprawdzą się chociażby w miejscu między blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Fornir kamienny jest wytrzymały na wyższe temperatury i może być używamy jako szykowna okładzina na kominkach. Często stosuje się go również na elewacjach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie trzymał swój idealny wygląd przez lata. Aby tak było, fornir kamienny należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują specjalistyczne środki do impregnacji i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Ponieważ panele z kamienia występują w różnych kolorach i strukturach, można je wykorzystywać zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, ale również tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru powoduje, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian papierowej tapety czy glazury ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top