-15%

Fornir kamienny Silver Shine 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to nowoczesny materiał dekoracyjny z kamienia naturalnego

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8_20190105202450 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

szary, zielony

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Kamienny fornir – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia umożliwia przystosowanie naturalnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb w aranżacji wnętrz. Forniry kamienne są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzy się kamień? Z czymś wytrzymałym, mocnym i nie podatnym na zniekształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, ponieważ są leciutkie i niezwykle plastyczne, co powoduje, że doskonale sprawdzają się w roli okładzin na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o zaskakujących jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku skalnego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze mają grubość 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma szereg zalet, pośród których warto wspomnieć również:

  • trwałość – forniry kamienne są nad wyraz odporne na negatywne warunki zewnętrzne, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To sprawia, że użytkuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz budynku, ale zarówno na zewnątrz.
  • giętkość – fornir jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie delikatnie podgrzany, wtenczas ta zaleta staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promieniowanie słoneczne – bardzo dobrze znosi ekspozycję na intensywne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej niezwykłej cienkiej fakturze nie zajmują dużo miejsca. Ich dostarczenie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Fornir z kamienia ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno wewnątrz domów i mieszkań, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia wyśmienicie wypadać będzie w pokoju dziennym czy w sypialni, ale równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – prawidłowo zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki lub prysznica.
W aneksie kuchennym arkusze z forniru kamiennego sprawdzą się chociażby w miejscu między blatem a górną zabudową.
Kamienny fornir jest odporny na wysokie temperatury i może być używamy jako szykowna okładzina na kominkach. Bardzo często stosuje się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie zachowywał swój idealny wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są odpowiednie mieszanki do impregnacji i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Ponieważ panele z kamienia występują w różnych kolorach i fakturach, można je użyć zarówno w dekoracji wnętrz o tematyce klasycznej, ale również tej bardzo współczesnej.Tak duża różnorakość forniru sprawia, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce zwykłej tapety czy glazury ściennej. Za tym pomysłem sprzyja nie tylko niebywała i niepowtarzalna estetyka, ale również trwałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Scroll to Top