-12%

Fornir kamienny Silver Shine 122x244x0,3 cm

Original price was: 693,50 zł.Current price is: 607,05 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 693,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8_20200423142023 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Fornir kamienny to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i wykończeniowy, który odznacza się doskonałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, stylowym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny łupek, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach standardowych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Zaletą płyt fornirowych są wielkie rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Fornir z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Kamienny fornir – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu materiałowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Ciekawą odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Największe zaletytapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – tapeta z kamienia występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość materiału – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top