-15%

Fornir kamienny Line Black 122x61x0,3 cm

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 137,75 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8_LB Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia pozwala na przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb aranżacyjnych. Kamienne tapety są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzy się kamień? Z czymś stałym, grubym i nie podatnym na zniekształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, ponieważ są leciutkie i niezwykle elastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli tapet na elewacjach budynków.

Czym jest fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o nietypowych jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku skalnego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele mają grubość 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wskazać również:

  • trwałość – arkusze kamienne są bardzo odporne na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne i zadrapania oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To sprawia, że stosuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
  • plastyczność – fornir jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie delikatnie ogrzany, wtenczas ta zaleta staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promieniowanie słoneczne – bardzo dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir kamienny nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwy transport – panele z fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej strukturze nie zajmują dużo miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Fornir kamienny ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia doskonale wypadać będzie w pokoju dziennym czy sypialni, ale równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Bardzo dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zastosowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet obok umywalki lub pod prysznicem.
W kuchni arkusze z forniru idealnie wypadną chociażby w miejscu pomiędzy blatem kuchennym a górnymi szafkami zabudowy.
Kamienny fornir jest wytrzymały na wyższe temperatury i może być użyty jako stylowa okładzina na kominkach. Często używa się go również na elewacjach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie utrzymywał swój wspaniały wygląd przez lata. Aby tak było, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są specjalistyczne środki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

Ponieważ panele z kamienia występują w wielu odcieniach i strukturach, można je używać zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża rozmaitość forniru powoduje, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce papierowej tapety czy glazury ściennej. Za tym pomysłem przemawia nie tylko przepiękna i niecodzienna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Scroll to Top