-15%

Fornir Kamienny Copper 122x61x0,3 cm

Fornir z kamienia naturalnego to nowoczesny materiał dekoracyjny z kamienia naturalnego

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8_20190105201059 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

czerwony, miedziany

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny – naturalna tapeta do nowoczesnych wnętrz

Dzisiejsza technologia pozwala na zaadaptowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, mocnym i nie podatnym na odkształcenia. Kamienne forniry są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i niezwykle plastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli tapet na elewacjach budynków.

Jak wytwarzana jest tapeta kamienna?

Ten niezwykły materiał o ciekawych jak na kamień właściwościach wytwarzany jest z bloku skalnego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele mają grubość 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, wśród których warto wspomnieć również:

  • wytrzymałość – forniry są nad wyraz odporne na niesprzyjające czynniki pogodowe, urazy mechaniczne i zadrapania oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz.
  • elastyczność – fornir kamienny jest bardzo plastyczny, czym przypomina standardowe tapety zwłaszcza, gdy zostanie delikatnie ogrzany, wtenczas ta właściwość staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promienie UV – dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej strukturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Fornir kamienny ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia wspaniale prezentować się będzie w pokoju dziennym czy w sypialni, ale równie dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z wilgocią, mało tego – dobrze zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet blisko umywalki lub prysznica.
W kuchni płyty z forniru kamiennego idealnie wypadną chociażby w miejscu pomiędzy blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Kamienny fornir jest wytrzymały na wysokie temperatury i może być użyty jako nietuzinkowa okładzina na kominkach. Bardzo często stosuje się go również na zewnętrznych ścianach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie utrzymywał swój perfekcyjny wygląd przez lata. Aby tak było, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są odpowiednie środki do impregnacji i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

Jako iż panele z kamienia występują w różnych odcieniach i fakturach, można je użyć zarówno w aranżacji wnętrz o tematyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru z kamienia powoduje, że coraz chętniej jest zostaje wybrany jako materiał dekoracyjny w miejsce zwykłej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem sprzyja nie tylko niebywała i niespotykana estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Scroll to Top