-16%

Fornir kamienny Rainbow 122x61x0,3 cm

Original price was: 152 zł.Current price is: 128,25 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 137,75 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 128,25 
SKU: 386D-570B8_20211016190826 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny łupek, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach suchych ale także tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są wielkie gabaryty, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu artykułowi jest jedyny w swoim rodzaju – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i niebanalny charakter. Ciekawą odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – kamienny fornir występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość materiału – arkusz kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top