-15%

Fornir kamienny Black Slate 122x61x0,3 cm

Fornir kamienny to innowacyjny materiał dekoracyjny wykorzystywany do wnętrz i na zewnątrz

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Brak w magazynie

SKU: 386D-570B8-2_20200213130532 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

czarny

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Kamienny fornir – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia umożliwia zaadaptowanie innowacyjnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś wytrzymałym, grubym i nie podatnym na zniekształcenia. Kamienne forniry są tego zupełnym przeciwieństwem, ponieważ są leciutkie i bardzo plastyczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli okładzin i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Czym jest fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o nietypowych jak na kamień atrybutach wytwarzany jest z bloku skalnego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze mają grubość 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma szereg zalet, pośród których warto wspomnieć również:

  • wytrzymałość – arkusze kamienne są bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunkipogodowe, urazy mechaniczne i zadrapania oraz proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że stosuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz budynku, ale zarówno na zewnątrz.
  • giętkość – fornir jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko podgrzany, wówczas ta właściwość staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promieniowanie UV – bardzo dobrze znosi ekspozycję na intensywne słońce, a sam fornir kamienny nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – panele z fornirów są niebywale lekkie i dzięki swojej niezwykłej cienkiej fakturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych produktów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Fornir kamienny ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta wyśmienicie prezentować się będzie w salonie czy w sypialni, ale zarówno dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – prawidłowo zamontowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet blisko umywalki lub prysznica.
W kuchni arkusze z kamiennej tapety idealnie wypadną chociażby w miejscu pomiędzy kuchennym blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Kamienny fornir jest wytrzymały na wysokie temperatury i może być użyty jako stylowa okładzina kominków. Często używa się go również na zewnętrznych ścianach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie utrzymywał swój wspaniały wygląd przez lata. Aby tak się stało, fornir kamienny należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują specjalistyczne preparaty do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają usterkom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Jako iż panele z kamienia występują w różnych kolorach i fakturach, można je użyć zarówno w aranżacji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża różnorakość forniru z kamienia sprawia, że bardzo często jest zostaje wybrany jako materiał dekoracyjny w zamian zwykłej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko niebywała i niepowtarzalna estetyka, ale również trwałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top