-15%

Fornir kamienny Gold Green 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8_20190105202640 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

zielony

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny – naturalna tapeta do nowoczesnych wnętrz

Dzisiejsza technologia pozwala na przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb aranżacyjnych. Forniry kamienne są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś wytrzymałym, grubym i nie podatnym na odkształcenia. Forniry z kamienia są tego kompletnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i niezwykle elastyczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli okładzin na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten niezwykły surowiec o nietypowych jak na kamień atrybutach produkowany jest z bloku kamiennego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele są grubości 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wskazać również:

  • trwałość – arkusze kamienne są niezwykle wytrzymałe na niesprzyjające czynniki pogodowe, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
  • giętkość – fornir kamienny jest bardzo plastyczny, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wówczas ta właściwość staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promienie UV – bardzo dobrze znosi ekspozycję na mocne słońce, a sam fornir kamienny nie blaknie pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej niezwykłej cienkiej strukturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przewiezienie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Fornir kamienny ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz domów i mieszkań, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia idealnie wypadać będzie w pokoju dziennym czy w sypialni, ale zarówno dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Bardzo dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet blisko umywalki lub prysznica.
W kuchni arkusze z forniru sprawdzą się chociażby w miejscu pomiędzy blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Fornir kamienny jest wytrzymały na wyższe temperatury i może być używamy jako nietuzinkowa okładzina kominków. Bardzo często używa się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie trzymał swój wspaniały wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio pielęgnować. Na rynku dostępne są odpowiednie preparaty do impregnacji i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają usterkom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Jako iż arkusze kamienne występują w różnych odcieniach i fakturach, można je używać zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru powoduje, że coraz chętniej jest zostaje wybrany jako materiał dekoracyjny w miejsce papierowej tapety czy płytki ściennej. Za tym pomysłem przemawia nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top