-12%

Fornir kamienny Line Black 122x244x0,3 cm

607,05 

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 693,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8_LB_20201016102110 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który odznacza się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, eleganckim wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny kamień, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – właściwości i zastosowanie

Cechą fornirów są wielkie gabaryty, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu artykułowi jest jedyny i niepowtarzalny – klasycznemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej stylowy i niebanalny charakter. Ciekawą odmianą forniru kamiennego jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top