-12%

Fornir kamienny Indian Autumn 122x280x0,3 cm

Original price was: 788,50 zł.Current price is: 693,50 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 788,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 3.42
Łączna cena 693,50 
SKU: 386D-570B8_IA_20220503211640 Kategoria:
Wymiary 280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

280 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, eleganckim wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna część to łupek naturalny, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Zaletą płyt fornirowych są wielkie rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Fornir kamienny przypomina naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalna skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy wykończenie mebli. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w transporcie.

Fornir z kamienia – idealna tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Inną propozycją tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Największe zalety forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają oryginalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • konkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top