-12%

Fornir kamienny Indian Autumn 122x244x0,3 cm

Original price was: 693,50 zł.Current price is: 607,05 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 607,05 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8_IA_20211016183542 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta z kamienia to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, stylowym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z kilku warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny kamień, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale także tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – właściwości i zastosowanie

Cechą fornirów są spore rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Płyta fornirowa z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – idealna okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny w swoim rodzaju – nowoczesnemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej ekskluzywny i unikatowy charakter. Inną propozycją kamiennego forniru jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Największe zalety forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do wnętrza są bezproblemowe.
  • konkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top