-12%

Fornir kamienny Golden 122x244x0,3 cm

Original price was: 693,50 zł.Current price is: 607,05 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 607,05 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8-2_20211016182830 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

31


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Fornir kamienny to ogromnie wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, eleganckim wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia część to łupek naturalny, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są spore gabaryty, które sięgają nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeśli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominka, części prysznicowej w łazience czy wykończenie mebli. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej ekskluzywny i niebanalny charakter. Inną odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami tapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • konkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość forniru – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top