-12%

Fornir kamienny Gold Green 122x244x0,3 cm

Original price was: 693,50 zł.Current price is: 607,05 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 607,05 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8_20211016175641 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Fornir kamienny to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który odznacza się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, wytwornym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia część to łupek naturalny, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Zaletą fornirów są wielkie rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Materiał z powodzeniem może służyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i niebanalny charakter. Inną odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy premium
  • grubość materiału – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top