-12%

Fornir kamienny Galaxy 122x244x0,3 cm

Original price was: 693,50 zł.Current price is: 607,05 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 693,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 2.97
Łączna cena 607,05 
SKU: 386D-570B8_20220504151620 Kategoria:
Waga 31 kg
Wymiary 244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

244 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który odznacza się doskonałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, wytwornym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia część to naturalny kamień, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale także tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Zaletą płyt fornirowych są wielkie rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeżeli pomysł aranżacyjny zakłada, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i prosty w transporcie.

Kamienny fornir – wspaniała tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy charakter. Ciekawą propozycją tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletamitapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy szukają naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy premium
  • grubość forniru – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top