-16%

Fornir kamienny Fosil 122x61x0,3 cm

Original price was: 152 zł.Current price is: 128,25 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 128,25 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 128,25 
SKU: 386D-570B8_20211016192318 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta kamienna to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który odznacza się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, stylowym wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna część to naturalny łupek, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach suchych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Cechą fornirów są spore rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir z kamienia – idealna tapeta do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy charakter. Ciekawą odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Największe zaletytapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują oryginalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top