-15%

Fornir kamienny Burning Forest 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 117,33 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 137,75 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 117,33 
SKU: 386D-570B8_20190105202224 Kategoria:
Waga 1,5 kg
Wymiary 120 × 60 × 120 cm
Format

122 x 61 cm

Długość

120 cm

Szerokość

60 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

zielony

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany


Kamienna tapeta – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia pozwala na zaadaptowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb aranżacyjnych. Kamienne tapety są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, grubym i nie podatnym na odkształcenia. Forniry z kamienia są tego kompletnym przeciwieństwem, są bowiem leciutkie i niezwykle plastyczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli okładzin na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten niezwykły materiał o nietypowych jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku kamiennego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze są grubości 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma szereg zalet, wśród których warto wskazać również:

  • wytrzymałość – forniry kamienne są bardzo wytrzymałe na niesprzyjające warunkipogodowe, urazy mechaniczne i zadrapania oraz proste w utrzymaniu czystości. To sprawia, że użytkuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale zarówno na zewnątrz.
  • giętkość – fornir jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wtenczas ta zaleta staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promieniowanie słoneczne – dobrze znosi wystawienie na intensywne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej nieprzeciętnej cienkiej fakturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przewiezienie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Fornir z kamienia ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia wyśmienicie prezentować się będzie w salonie czy sypialni, ale zarówno dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z wilgocią, mało tego – prawidłowo zastosowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki lub prysznica.
W kuchni płyty z kamiennej tapety idealnie wypadną chociażby w miejscu pomiędzy blatem a górną zabudową.
Kamienny fornir jest odporny na wyższe temperatury i może być stosowany jako nowoczesna okładzina kominków. Bardzo często używa się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie utrzymywał swój nieskazitelny wygląd przez lata. Aby tak było, kamienny fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są odpowiednie środki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Jako iż arkusze kamienne występują w różnych odcieniach i strukturach, można je używać zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru z kamienia sprawia, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce papierowej tapety czy płytki ściennej. Za tym pomysłem sprzyja nie tylko niebywała i niespotykana estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top