-12%

Fornir kamienny Black Slate 122x280x0,3 cm

Original price was: 788,50 zł.Current price is: 693,50 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 788,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 3.42
Łączna cena 693,50 
SKU: 386D-570B8-2_20220503212600 Kategoria:
Wymiary 280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

280 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Sztuk w opakowaniu

1

Format

122 x 280 cm

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to ogromnie wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia część to naturalny kamień, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale również tych o większej wilgotności.

Tapeta kamienna – właściwości i zastosowanie

Cechą fornirów są duże gabaryty, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Fornir kamienny przypomina naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – idealna okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy charakter. Ciekawą odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Największe zaletytapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Dobra cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość forniru – arkusz kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top