Płytki Marmurowe Bębnowane Atlantic Grey 10×30 cm

Płytki marmurowe bębnowane. Ciemny kolor sprawia iż ten materiał dekoracyjny pasuje do każdej przestrzeni. Marmurowe płytki bębnowane wybierane są głównie do przestrzeni wewnętrznych.

 

240,33  / m²

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.03
Łączna cena 7,21 
Waga 1 kg
Wymiary 10 × 30 × 1 cm
Rodzaj materiału

Marmur

Powierzchnia

Bębnowana

Waga 1 opakowania [kg]

1

Sztuk w opakowaniu

1

Grubość

1

Format

10×30

Kolor

szary

Płytki Marmurowe bębnowane Atlantic Grey

Płytki marmurowe bębnowane Atlantic Grey

Bębnowane płytki marmurowe to jeden z popularniejszych materiałów dekoracyjnych. Powszechnie wykorzystywany w dużych inwestycjach oraz projektach indywidualnych. Marmur to gwarancja trwałości oraz dobrego stylu

Płytki marmurowe bębnowane – zastosowanie:

– posadzki kamienne wewnętrzne 

– płytki kamienne do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju

– elewacje z kamienia naturalnego

– okładzina na murki, ogrodzenia 

Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj kamienia – Marmur

Powierzchnia – bębnowana

Format – 10×30

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Płytki marmurowe przez setki lat były symbolem dobrobytu oraz luksusu. Od zawsze oferowały wyrafinowany wygląd, a także prestiż. Płytki marmurowe były wykorzystywane w starożytnych, greckich uzdrowiskach, renesansowych, europejskich dziedzińcach oraz we współczesnych wieżowcach. Jeżeli zależy nam na nietuzinkowym wyglądzie inwestycji oraz na podkreśleniu ich stylu, wybór płytek marmurowych jest oczywisty. Możemy zastosować je na każdej powierzchni wewnątrz budynku. Marmurowe płytki marmurowe idealnie sprawdzą się w roli okładziny podłogowej i ściennej, wykończenia kominka, schodów oraz parapetów. Ten kamień dekoracyjny nada każdemu mieszkaniu niepowtarzalnego i eleganckiego wyglądu. 

Wszystkie ozdobne kamienne płytki, w tym te z marmuru, mają niepowtarzalne wzory i barwy. Ich wygląd jest przykładem tego, że matka natura to najlepsza artystka. Nie istnieją dwie takie same płytki nawet w tym samym rodzaju kamienia. Zawierają one wyjątkowe wzory oraz użylenia. 

Rodzaje płytek marmurowych

Mnogość barw, kształtów, różnorodność wykończeń (polerowane, bębnowane, szlifowane) sprawia, że marmur płytki zawsze znajdą należyte zastosowanie w każdym wnętrzu, nawet tym najbardziej wymagającym. 

Marmur to jeden z najbardziej szlachetnych dekoracyjnych materiałów. Już w czasach starożytnych stosowany był do wykańczania podłóg w najbardziej luksusowych wnętrzach. Ich unikatowa struktura i wyjątkowy wygląd sprawia, że idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. 

Najczęściej marmur wykorzystuje się w postaci płytek zarówno podłogowych, jak i ściennych. To naprawdę atrakcyjny i pożądany materiał wykończeniowy. Najnowocześniejsze trendy we wnętrzach ukazują marmur w tradycyjnej, klasycznej wersji, jak i minimalistycznym stylu. 

Szczególne właściwości płytek marmurowych 

Marmur powstaje ze skały metamorficznej, a ona z kolei jest efektem długotrwałych transformacji dolomitów i wapieni. Skała metamorficzna jest poddawana złożonym procesom fizycznym. Dzięki takiemu traktowaniu skały, zyskuje ona wyjątkowe właściwości oraz niepowtarzalny wzór. Poddawana jest ona ciśnieniu oraz wysokiej temperaturze, a to nadaje płytkom marmurowym charakterystycznego, żyłkowego wzoru oraz wpływa na to, że różne rodzaje marmuru mają własny kolor i wzór. Płytki z marmuru tworzą na ścianach i podłogach niepowtarzalne motywy, a ich szeroka gama dostępna na rynku pozwala na dobranie idealnych płytek do wnętrza. 

Należy jednak pamiętać, że marmur spośród innych materiałów wykończeniowych wyróżnia się nie tylko oryginalnością, ale także nadzwyczajnymi właściwościami. To tworzywo nie jest jedną z najbardziej wytrzymałych skał, ale jego plusem jest przewodzenie ciepła. Marmur szybko nabiera temperaturę otoczenia i zachowuje odporność na zmienność temperatury. Z racji tej właściwości, szczególnie chętnie materiał ten stosuje się w łazienkach i kuchniach. Chociaż najczęściej stosuje się go w wewnętrznych aranżacjach, to dobrze sprawdza się także na zewnątrz w postaci wykończenia schodów lub ozdobnego elementu tarasu.

Marmur w nowoczesnej łazience 

Marmur jest powszechnie uznany za symbol luksusu oraz wyszukanego gustu. Łazienka z wykorzystaniem marmurowych płytek jest marzeniem niejednej osoby. Często tworzywo to stosuje się w salonach SPA lub salonach piękności, w których podkreśla klasę miejsca, a klientki czują się tam jeszcze bardziej wyjątkowo. Marmur jest wodoodporny i odporny na zmiany temperatur, dlatego może występować w pomieszczeniach, które charakteryzują się nadzwyczajną wilgotnością powietrza.

Kiedy wybieramy materiał do wykończenia wnętrza, należy pamiętać, że grubość marmurowych płytek może nawet sięgać kilka centymetrów. Małometrażowe pomieszczenia mogą na tym stracić, ponieważ zmniejszymy w ten sposób ich powierzchnię użytkową. Nieumiejętne zastosowanie marmuru może doprowadzić do zdominowania wnętrza oraz optycznego pomniejszenia go. Marmurowe płytki najlepiej sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, gdzie gustownie podkreślą je i nadadzą mu klasy.

Marmur w eleganckiej kuchni

Bardzo często marmur wykorzystywany jest w kuchennych aranżacjach. Estetyka i funkcjonalność tego tworzywa sprawia, że ma bardzo bogatą ofertę na rynku. Niezwykle często na płytki marmurowe decydują się osoby, które mają ogrzewaną podłogę, ponieważ doskonale przewodzą ciepło. Marmur szybko się nagrzewa i długo oddaje ciepło. Funkcjonalność materiału opiera się na tym, że bardzo łatwo jest o niego zadbać, a zachowanie czystości staje się czystą przyjemnością. Nieregularne wzory płytek sprawiają, że nie potrzebują one częstego oczyszczania powierzchni. Osoby, które nie lubią sprzątać powinny zaopatrzyć się w marmurowe płytki z domieszkami błękitu i szarości, ponieważ cięższe plamy będą na takich kolorach mniej widoczne. Marmur w kuchni doskonale sprawdzi się nie tylko jako okładzina podłogowa, ale także płytki naścienne, parapet oraz blat kuchenny. Płytki marmurowe idealnie wpiszą się w mnóstwo stylów wnętrzarskich: skandynawski, klasyczny, minimalistyczny, loftowy i wiele innych.

Scroll to Top