-12%

Fornir kamienny Golden 122x280x0,3 cm

Original price was: 788,50 zł.Current price is: 693,50 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 788,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 3.42
Łączna cena 693,50 
SKU: 386D-570B8-2_20220504152704 Kategoria:
Wymiary 280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

280 cm

Szerokość

122 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to wyjątkowo wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, eleganckim wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny łupek, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Zaletą fornirów są duże gabaryty, które sięgają nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeśli pomysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – idealna tapeta do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu artykułowi jest jedyny w swoim rodzaju – standardowemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej stylowy i unikatowy charakter. Inną propozycją kamiennego forniru jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne materiały, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy szukają oryginalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – tapeta z kamienia występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Dobra cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość materiału – arkusz forniru, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top