-16%

Fornir kamienny Artic Storm 122x61x0,3 cm

Original price was: 152 zł.Current price is: 128,25 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 152 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 128,25 
SKU: 386D-570B8_20211016191924 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

15

Format

122 x 61 cm


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który odznacza się świetnymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia warstwa to łupek naturalny, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Kamienny fornir – właściwości i zastosowanie

Zaletą płyt fornirowych są spore rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalny kamień, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – idealna okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i niebanalny styl. Inną odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami tapety kamiennej to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – tapeta z kamienia występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną fakturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Optymalna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość forniru – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top