- Panele samoprzylepne
- Płytki drewnopodobne
- Płyty Węglowe
- Płyty Węglowe SPC
- Płyty Węglowe WPC
- Schody kamienne
- Środki specjalistyczne
- Płytki
- Płytki kamienne
- Płytki marmurowe
- Płytki trawertynowe
- Płytki wapienne
- Płytki z łupka
- Płytki granitowe
- Płytki ceramiczne
- Kamień naturalny
- Kamień elewacyjny
- Fornir kamienny
- Płytki do kuchni
- Płytki do łazienki
- Płytki do przedpokoju
- Płytki do salonu
- Płytki elewacyjne
- Płytki na balkon
- Płytki na schody
- Płytki na taras
- Płytki podłogowe
- Płytki ścienne
Płytki Gresowe MIX Dekor 120x60x1 cm Polerowane
Płytki gresowe polerowane. Dzięki kolorowej barwie i dużemu formatowi płytki ceramiczne nadadzą szyku każdemu pomieszczeniu.
333,90 zł / m²
Brak w magazynie
Waga | 18 kg |
---|---|
Wymiary | 60 × 120 × 1 cm |
Rodzaj materiału | Gres |
Powierzchnia | Powierzchnia polerowana |
Waga 1 opakowania [kg] | 16 |
Sztuk w opakowaniu | 2 |
Grubość | 1 |
Format | 122 x 61 cm |
Kolor | MIX |
Płytki Ceramiczne MIX Dekor
Płytki gresowe MIX Dekor
Te płytki ceramiczne swoim wyglądem przypominają kamień naturalny. Płytki gresowe są produktem ekologicznym, a ich proces wytwarzania pozwala na uzyskanie dużych formatów przy małej grubości
Płytki ceramiczne – zastosowanie:
– posadzki wewnętrzne
– płytki ceramiczne do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju
– elewacje z płytek
– okładzina na murki, ogrodzenia
Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !
Rodzaj kamienia – Gres
Powierzchnia – Polerowana
Format – 60 x 120
Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji
Co to są płytki ceramiczne?
Płytki ceramiczne jest to narzędziem wykończenia wnętrz, które bardzo często stosuje się w celu ochrony ścian i podłóg. Chronią one przed wodą, kuchem i innymi zabrudzeniami dnia powszedniego. Można podzielić je na kilka rodzajów, płytki dekoracyjne (popularnie zwane dekorami), płytki podłogowe (płytki gresowe z dodatkiem kamionki szlachetnej), mozaiki. Dzisiejsze płytki ceramiczne posiadają szeroki wybór formatów, rozmiarów, efektów, kolorów oraz zastosowań. Na rynku można znaleźć tradycyjne białe płytki ale także mocno kolorowe płytki z efektami geometrycznymi lub lastryko.
Gdzie używać płytek ceramicznych?
Płytki idealnie nadają się do ochrony pomieszczeń, w których używać będziemy wody. Stworzyły one już ponadczasową jakość, która w sposób doskonały chroni podłogi i ściany. W klasyczne zastosowanie płytek odnajdziemy w łazienkach i kuchni, jednak coraz częściej sięgają po nie przedsiębiorcy, umieszczając je w restauracjach i miejscach gospodarczych. Ich wysoka tolerancja na zarysowania i warunki atmosferyczne powoduje, że pojawiają się inwestorzy, którzy wykańczają tarasy, elewacje płytkami ceramicznymi. Cieszą się one dużą popularnością wśród osób wymagających jakość w przystępnych cenach.
Plusy płytek ceramicznych.
Materiał ceramiczny znany jest ludzkości już od wielu dziesiątek lat. Wodoodporność i trwałość to tylko początek i długiej listy atutów budowlanych. Produkty przed odpowiednią obróbkę producenta są niemal w stu procentach odporna na wyblaknięcie wzoru. Projektanci efektów prześcigają się w pomysłowości, dlatego na rynku znajdziemy płytki klasycznie drewnopodobne, betonopodobne, kamieniopodobne, marmuropodobne ale także odważniejsze propozycje jak kolorowe lastryko, płytki z efektem roślinnym lub geometrycznym. Mnogość propozycji jest tak duża, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Elegancja płytek z efektem marmuru trafią w gusta osobom ceniącym sobie luksus, za to płytki z efektem drewna znajdą swoich sympatyków, wśród osób chcących wprowadzić naturę do mieszkania. Ponadto, każda płytka jest w stanie zostać wyprodukowana do użytkowania w systemie ogrzewania podłogowego.
Kolejnym atutem tego materiału jest niska cena, która podbija serca osób chcących zaoszczędzić na wykończeniu pomieszczeń. Co więcej, dzięki niezliczonej ilości rozmiarów, jesteśmy, w stanie kupić płytkę o wielkości jeden centymetr, na jeden centymetr ale także trzy metry na półtora, dopasujemy konkretny efekt do każdego wyzwania projektowego.
Ponadczasowość płytek ceramicznych
Budulec ten przewija się przez karty historii w każdej szerokości geograficznej. Od średniowiecznego dalekiego wschodu po Francję lat dwudziestych. Doświadczenie producentów i możliwości technologiczne, w dzisiejszym świecie pozwalają na przenoszenie wzorów z najdalszych zakątków świata.
Użyteczność płytek jest widoczna dopiero przy zestawieniu różnych inspiracji projektowych. Gdyż pomysłowość projektantów do aranżacji wnętrz nie zna granic. Znajdziemy tam małe łazienki o pastelowych delikatnych, kolorach, oraz duże ciemne łazienki z płytkami ułożonymi w technice bezfugowej.
Ponadto dzięki delikatnym mozaiką, jesteśmy w stanie kierować uwagą mieszkańców, odwracając uwagę od niewygodnego małego metrażu. Różnorakie kompozycje, wzór i bardziej odważne kolory sprawią, że ubikacje przeobrażą się w niezapomnianego kreacje. Za to duże łazienki przemienią się z szarych, bezbarwnych aranżacji w niczym ze starożytnego Rzymu, dostojne łaźnie.
Zastosowanie płytek w kuchni
Kuchnia jest najważniejszym miejscem w mieszkaniu. To w niej spędzamy długie godziny, przygotowując posiłki dla osób, które kochamy. Kroimy, płuczemy czy pieczemy. To właśnie przez te czynności narażamy posadzki i ściany na działanie wody i brudu. Płytki ceramiczne to naturalny wybór, przy zastosowaniu ich w sercu domu.
Warto zwracać szczególną uwagę na dobór i precyzje w położeniu płytek. Jednolita podłoga przechodząca na ściany może być skuteczną ochroną ale także dodatkowym walorem estetycznym. Użycie płytek w fartuchu, w miejscu pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami, ujednolica kompozycje.
Niestandardowe użycie płytek w salonie.
Salon to miejsce relaksu i odpoczynku, gdzie czytamy książki, spędzamy czas podczas różnych rodzinnych spotkań. Każda posadzka w salonie jest narażona na kurz i wodę. Dlatego, aby uniknąć szczelin pojawiających się w parkiecie podczas działania wody na drewno, możemy wykorzystać płytki ceramiczne. Ochronią one pomieszczenie w idealny sposób.
Atutem może być użycie płytek do podłogowego systemu ogrzewania, który zamiast kaloryferów spełni funkcje grzania budynku. Jest to coraz modniejsze rozwiązanie, które odnajdujemy przy najnowszych inwestycjach.
Do salonu najlepiej nadadzą się płytki z dostojnym efektem takim jak np.: granit. Stworzy to stonowany i spokojny klimat pomieszczenia. Wybór płytek to tani i estetyczny wybór na wykończenie mieszkania.
Wielu architektów tworzy niezapomniane kompozycje z płytek. Używają ich jak blaty na stołach jadalnych ale także jak plecy szafek z książkami. Znajdziemy także wykonane fronty do kuchni, z płytek ceramicznych. Pozwalają one w łatwy i przyjemny sposób odświeżyć wygląd mebli, w zależności od pory roku, albo zniszczeń.
Nowoczesne atuty płytek ceramicznych
Producenci płytek ceramicznych są w stanie tworzyć już płytki w wysokiej antypoślizgowości, które nadają się do użytku domowego. Materiały, z których są tworzona ceramika, jest ekologiczny, dlatego nie sprawia efektów alergicznych. Łatwość w ich pielęgnacji i niski koszt przemówią za ich wyborem nawet do najbardziej wymagających. W celu utrzymania czystości wystarczy szmatka i podstawowe środki czystości. Są idealnym przekaźnikiem ciepłą i wychładzają się bardzo długo, trzymając tym samym ciepło przez wiele godzin. W całokształcie płytki ceramiczne są doskonałą alternatywą do ciężkich, trudnych w montażu kamieni naturalnych. Gres jest odporny na zarysowania. Posiadają zerową przepustowość prądu, dzięki czemu są bezpieczne w użytkowaniu, nawet kiedy zamieszkują dzieci uczące się dopiero chodzić.
Sprawdź pełną ofertę na płytki ceramiczne