Kamień Elewacyjny Silver Shine 5×30 cm

Kamień elewacyjny w formie pasków do dowolnej aranżacji ściany oraz elewacji. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych pasków elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

178,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 1
Łączna cena 178,50 
SKU: 8D12-61308_20200503173303 Kategorie: , ,
Waga 40 kg
Wymiary 5 × 30 cm
Format

5×30

Kolor

srebrny

Ilość m2 w opakowaniu

1

Waga 1 opakowania [kg]

40

Powierzchnia

Naturalna

Paski kamienne Silver Shine

Paski kamienne dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny w paskach idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną 

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka 

– kamień na ogrodzenie 

Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 5×30 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.

Na wybór kamienia elewacyjnego decydują się głównie osoby, którym zależy na zastosowaniu oryginalnego rozwiązania we wnętrzu swojego mieszkania. Zyskuje on coraz większą popularność. Użytkownicy wskazują na jest uniwersalność, ponieważ pasuje do każdego pomieszczenia. Jest również bardzo łatwy w utrzymaniu.

Jak powstaje kamień elewacyjny?

Kamieniem elewacyjnym nazywa się połączenie pasów z naturalnego kamienia za pomocą kleju. Najpopularniejszymi skałami, wykorzystywanymi do jego produkcji są kwarcyt i łupek. Tak utworzony materiał charakteryzuje się wyjątkową twardością. Może występować także w wielu wersjach kolorystycznych. Z tego też względu znajduje zastosowanie w dekoracji domów, zarówno na zewnątrz jak i we wnętrzach.

Zastosowanie kamień elewacyjny we wnętrzach

Wymienia się różnorodne zastosowania kamienia elewacyjnego w pomieszczeniach. W salonie znajdzie miejsce jako obudowa kominka albo ścianka za telewizorem. Bardzo często stosuje się kamień jako pełna ściana w danym pomieszczeniu. Takie zastosowanie nada pomieszczeniu elegancji i unikalności. Jednak taka możliwość nie jest zarezerwowana dla pokoju dziennego. Równie dobrze można umieścić go w sypialni lub gabinecie. Najczęściej stosowane są płyty kwarcytowe grafitowe. Kolejnym miejscem, gdzie można spotkać taką dekorację jest kuchnia. Z takich płyt można wykonać blaty lub wyłożyć nimi ścianę. Gdy dom jest piętrowy, można zastosować go jako wykończenie schodów.

Kamień elewacyjny i jego zalety

Zasadniczą zaletą kamienia elewacyjnego jet jego różnorodność. Charakteryzuje się on zwiększoną wytrzymałością oraz odpornością na warunki zewnętrze, szczególnie na wilgoć. Z tego względu nie wykazuje dużej podatności na uszkodzenia mechaniczne. Gdy poddawać się go będzie czasowej impregnacji, wtedy znajdzie zastosowanie w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Użytkownicy wskazują, iż kamień elewacyjny nie sprawia problemów w utrzymaniu i czyszczeniu, ponieważ nie osadza się na nim kurz. Kamień nadaje się do każdego wnętrza, występując w wielu kolorach. Na rynku spotyka się kamienie jasne, o kolorze cegły czy bardzo ciemne. Z tego względu klient otrzymuje produkt zgodny z jego wymaganiami i wyobrażeniami o ozdobieniu wnętrza.

Powyższe cechy jasno wskazują, że warto zainwestować w kamień elewacyjny. Polecają go również architekci wnętrz. Poza tym, odpowiednie dbanie o taki rodzaj dekoracji spowoduje, że będzie ona trwała i cieszyła oczy użytkowników i gości przez bardzo długi czas.

Zewnętrzny kamień elewacyjny

Kamień ozdobny może nadać elewacji elegancji. Oprócz tego warto zastosować go na zewnątrz budynku, ponieważ wykazuje właściwości termoizolacyjne. Jest bardzo trwały i odporny na zmienne warunki pogodowe. Z tych prostych przyczyn można stosować go na otwartych powierzchniach. Można powiedzieć, że pełni zarówno funkcje praktyczne i estetyczne, ocieplając budynek, jak i nadając mu charakter.

Płyty znajdują zastosowanie nie tylko na całej elewacji. Można wyłożyć nimi tylko jedną ścianę, w zależności od gustów mieszkańców. Bardzo dobrze kamień dekoracyjny prezentuje się na ścianie zawierającej taras lub na froncie. Bardzo często można go spotkać jako dekorację cokołów czy narożników budynków. Ozdabia się nim także drzwi wejściowe. Co ciekawe, stosuje się je nie tylko na głównym budynku. Wykłada się nimi ogrodzenie lub ściany garażu.

Dostępność rozwiązań na rynku, szczególnie kolory i wzory, pozwalają na kreowanie wielu pomysłów z nimi związanymi. Użytkownik może dostosować kamień naturalny do własnych gustów. Zaaranżować może ścianę na styl klasyczny lub nowoczesny. Jednak należy koniecznie dbać o jego impregnację. ponieważ kamień osadzany na zewnątrz jest szczególnie narażony na szkodliwe czynniki. Taka czynność przedłuży jego żywotność o co najmniej kilka lat.

Różnorodność wyżej wymienionych zalet powinna zainteresować każdego, kto szuka ciekawego pomysłu na dekorację pomieszczeń. Kamień elewacyjny został sprawdzony przez wielu użytkowników. Jest bardzo trwałym i ciekawym rozwiązaniem w miejscach, gdzie brakuje takiego wykończenia. Kamień elewacyjny – pełna oferta 

Scroll to Top