Kamień Elewacyjny Paski Ruk 5×25

Kamień elewacyjny w formie pasków do dowolnej aranżacji ściany oraz elewacji. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych pasków elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

241,50 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 1
Łączna cena 241,50 
SKU: 8D12-61308 Kategorie: ,
Waga 40 kg
Wymiary 5 × 25 cm
Format

5×25

Kolor

Grafitowy

Ilość m2 w opakowaniu

1

Waga 1 opakowania [kg]

40

Powierzchnia

Naturalna

Paski kamienne RUK

Paski kamienne dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny w paskach idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną 

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka 

– kamień na ogrodzenie 

Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 5×25 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.

Kamień elewacyjny ma wiele zalet – ma estetyczny wygląd, mnogość zastosowań i jest praktyczny w użyciu. Jest również dostępny w wielu wariantach kolorystycznych i deseniach, daje możliwość zaprojektowania budynku w dowolnej stylistyce, dlatego każdy zainteresowany tym tematem powinien rozważyć tę opcję.

Kamień elewacyjny

Jak możemy opisać ten materiał? Są to paski naturalnego kamienia, poddane specjalnej obróbce i sklejone odpowiednim klejem. Mogą mieć one różne rozmiary, natomiast barwa i struktura zależeć będzie od wybranego przez nas surowca i metody wykończenia. Najpowszechniejszymi w użyciu rodzajami kamienia są łupki i kwarcyty, rzadziej marmury i trawertyny. Wykończone kamienne płyty są bardzo estetyczne i wytrzymałe, a ponadto nieskomplikowane w montażu.

Naturalny Kamień elewacyjny

Ze względu na wykonanie płyt z naturalnych materiałów cechują się one wyjątkową trwałością, dzięki swojej twardości nie są podatne na zarysowania, pęknięcia i niekorzystne czynniki atmosferyczne. Atrybuty te można dodatkowo poprawić, dzięki poddaniu kamienia impregnacji, przez co poprawimy jego żywotność jeszcze bardziej. Innym wyróżnikiem płyt tego rodzaju jest też jego naturalna zdolność do akumulowania ciepła, co chroni dom przed wychładzaniem się.

Kamień elewacyjny występuje w wielu różnych odmianach kolorystycznych, dzięki czemu każdy, nawet najbardziej wybredny klient, zdoła zaaranżować wybraną przestrzeń zgodnie ze swoją wizją.

Kamienne płytki to doskonały wybór dla każdego, kto ceni praktyczne, a zarazem modne rozwiązania, dzięki swoim rozlicznym zaletom i niezaprzeczalnemu pięknu będzie stanowić wyjątkową ozdobę tak na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu.

Kamień elewacyjny na zewnątrz budynków

Płytki z tego materiału to doskonały środek do ozdoby domostwa – to rozwiązanie nie tylko wyjątkowo estetyczne, ale i praktyczne w zastosowaniu. Kamieniem można wyłożyć całą fasadę, nadając tym sposobem domostwu klasycznej elegancji, modne są również obecnie rozwiązania polegające na udekorowaniu płytami cokołów i narożników budynku. Możliwości jest całe mnóstwo, możemy też np. udekorować płytami konkretną ścianę, garaż lub ogrodzenie. Ogranicza nas jedynie nasza pomysłowość.

Kamień elewacyjny w wystroju wnętrz

Tworzywo to stanowi także idealny środek do dekoracji wewnątrz budynku. Oferuje on szeroki wachlarz opcji wykończenia wnętrz, pozwalając na dostosowanie go do dowolnej stylistyki. To dobry materiał do wykonania obudowy kominka, dzięki niemu całość stworzy efektowną kompozycję. Innym ciekawym pomysłem jest użycie kamienia do ozdobienia ściany za odbiornikiem telewizyjnym, bądź wyłożenie nim tylko jednej, konkretnej ściany, jest to rozwiązanie często proponowane przez architektów i dekoratorów wnętrz. Ten nieskomplikowany zabieg podkreśli oryginalność i wyjątkowość każdego pomieszczenia, równie dobrze sprawdzi się zarówno w salonie i gabinecie, jak i nawet w sypialni. Propozycją wartą rozważenia w tej sytuacji jest zastosowanie kwarcytowych płyt GRG F o barwie grafitu. Innym miejscem, w którym płytki z tego tworzywa doskonale się sprawdzą, jest kuchnia – możemy nimi wyłożyć przestrzenie nad blatami, co uczyni wnętrze niebanalnym i eleganckim. W przypadku budynków posiadających więcej, niż jedno piętro, kamień elewacyjny może stanowić przyciągające wzrok wykończenie przestrzeni w obszarze schodków.

Zalety stosowania kamienia elewacyjnego do dekoracji wnętrz

Na dużą popularność kamienia elewacyjnego składa się kilka czynników. Jednym z nich jest jego wszechstronność w aranżacji wnętrz, jednakże równie istotna jest jego duża wytrzymałość i niepodatność na szkodliwe czynniki, takie jak wilgoć, przez co może być bez problemu stosowany w każdego rodzaju przestrzeni mieszkalno – użytkowej. Jego wytrzymałość i żywotność można jeszcze dodatkowo wydłużyć po zastosowaniu odpowiedniej impregnacji. Kolejną zaletą tego tworzywa jest łatwość w utrzymaniu go w czystości, gdyż kurz nie osiada na nim łatwo, a wszelkie zabrudzenia możemy z jego powierzchni usuwać, bez obaw o jej uszkodzenie czy odbarwienie. Rzeczony materiał można nabyć w wielu wariantach kolorystycznych, od jasnych, przez ceglasto czerwone, aż po bardzo ciemne. To wszystko sprawia, że użytkownik zdoła dzięki niemu urzeczywistnić każdy swój projekt.

 

Pełna oferta na kamień elewacyjny

Scroll to Top