-14%

Fornir kamienny Ocean Green 122x61x0,3 cm

Original price was: 137,75 zł.Current price is: 118,75 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 117,33 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 118,75 
SKU: 386D-570B8_20211016185925 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Fornir kamienny to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny i wykończeniowy, który cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, stylowym wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny łupek, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale również tych o większej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są spore rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie mebli. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – idealna okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Inną propozycją forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość forniru – arkusz forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top