-16%

Fornir kamienny Rainforest Brown 122x61x0,3 cm

Original price was: 152 zł.Current price is: 128,25 zł.

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni przed rabatem: 128,25 

Dostępność: Na stanie

Faktyczna Powierzchnia (m²) 0.72
Łączna cena 128,25 
SKU: 386D-570B8_20211016191751 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, eleganckim wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny kamień, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach standardowych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Kamienny fornir – właściwości i zastosowanie

Cechą fornirów są spore gabaryty, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia przypomina naturalną strukturę z kamienia, więc jeżeli pomysł aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir z kamienia – wspaniała tapeta do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest odporny na wodę i mróz, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy charakter. Ciekawą odmianą tapety kamiennej jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy szukają oryginalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – tapeta z kamienia występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • Optymalna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top