Fornir kamienny Beton Medium 122x61x0,3 cm

142,50 

Brak w magazynie

SKU: 386D-570B8_20211016193025 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm

Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta kamienna to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, wytwornym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia część to naturalny kamień, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale również tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są spore rozmiary, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy wykończenie mebli. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w transporcie.

Fornir kamienny – wspaniała tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Ciekawą odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • konkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy premium
  • grubość forniru – arkusz kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Scroll to Top