Fornir kamienny Atlantic White 122x61x0,3 cm

152 

Brak w magazynie

SKU: 386D-570B8_20211016192112 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Łupek

Powierzchnia

Naturalna

Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3 mm

Gatunek

1

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Waga 1 opakowania [kg]

1,5

Format

122 x 61 cm


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Fornir kamienny to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który odznacza się doskonałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, stylowym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia warstwa to łupek naturalny, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Cechą fornirów są wielkie rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Kamienny fornir przypomina naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli pomysł aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy jako wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w transporcie.

Kamienny fornir – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu artykułowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy styl. Inną odmianą tapety kamiennej jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami tapety kamiennej to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Dobra cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt „wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość materiału – płyta forniru, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Scroll to Top