Elewacja z kamienia – piękny kamień elewacyjny naturalny

elewacja z kamienia

W dzisiejszych czasach ściany można dekorować przeróżnymi sposobami. Firmy prześcigają się w coraz to nowych produktach, które zadowolą ich klientów. Ostatnio jednym z najmodniejszych i bardzo cenionych sposobów ozdabiania są elewacje z kamienia. Kamień nakłada się nie tylko sprawnie, ale zapewnia też wysoką jakość.

Cechy kamienia i jego użyteczność

Zanim wybierzemy dla siebie odpowiedni kamień należy zbadać i rozważyć wszelkie możliwe opcje. Materiał ten potrafi być naprawdę oryginalną dekoracją w naszym domu, a jego najważniejszą zaletą jest to, że można go używać wewnątrz i na zewnątrz budowli. Kamień sprawia, że pomieszczenia wydają się eleganckie, a najciekawsze efekty można zauważyć wieczorami dzięki nocnemu oświetleniu. Pokój lub elewacja budynku posiadają wówczas wyjątkowy wygląd i specyficzną atmosferę. Najlepszy oczywiście będzie kamień naturalnego pochodzenia, również z tego względu, że jest trwalszy i odporniejszy na szkodliwe czynniki. Nie oznacza to jednak, że sztuczne odpowiedniki gorzej prezentują się na ścianie. W ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele przeróżnych produktów, które również potrafią zachwycić.

Kamień elewacyjny naturalny

Kamień na elewacje to przede wszystkim produkt ponadczasowy i wielofunkcyjny. Pasuje do nowoczesnych jak i starych pomieszczeń. Kiedyś stosowany był głównie w dużych budynkach użyteczności publicznej, ale dzisiaj to się zmieniło. Można go stosować w budynkach zabytkowych, domach, biurach czy mieszkaniach w bloku. Nie wolno zapominać, że to właśnie szczegóły dodają charakteru wnętrzom. Kamień idealnie pasuje do elementów drewnianych, z metalu czy nawet szkła. Także faktura kamienia i jego barwa powinna być dopasowana do wnętrza tak, aby stworzyć spójną całość. Kamienne elewacje szczególnie spodobają się osobom, które uwielbiają naturalne materiały i barwy w swoich wnętrzach.

Kamień dekoracyjny naturalny sprawia, że można go zastosować także na zewnątrz. Kamień jest niezwykle wytrzymały dlatego należy do najchętniej wybieranych elementów elewacji zewnętrznej domów i różnych budynków. Chętnie wykorzystuje się go np. na ganku, albo ozdabia się nim murek wokół domu. To jak go użyjemy zależy od naszej pomysłowości. Kiedy kupujemy kamień elewacyjny na zewnątrz warto też kupić większą ilość niż początkowo zakładaliśmy, gdyż w trakcie nakładania go często zmieniamy koncepcję, a nasza wyobraźnia może nas ponieść jeszcze dalej. Wtedy będziemy mieć pewność, że nasza dekoracja będzie nadal w jednym stylu. Kamień – zwłaszcza naturalny – nie należy do tanich materiałów, ale jeśli zostanie profesjonalnie nałożony to pozwoli nam cieszyć się nim przez wiele lat.

Kamień dekoracyjny na elewację

Najpopularniejsze produkty z kamienia dekoracyjnego

W ofercie sklepów znajdują się produkty o najróżniejszych wymiarach i kolorach. Zostały one stworzone z myślą o różnorodnym guście klientów. Najchętniej kupowane panele kamienne mają format 15×60 i 36×10. To właśnie taki kamień daje efekt trójwymiarowości. Różne rozmiary paneli dają możliwość szerokiego wyboru. Dzięki najlepszych standardom w produkcji kamień należy do materiałów długotrwałych. Cena za m2 wynosi średnio 130zł. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że kamienie posiadają przeróżne kształty i wymiary.

Do najczęściej wybieranych produktów należą płytki z łupka kamiennego, które wykonywane są w formacie 30×10. Cena za mpłytek waha się od 80zł do 120 zł. Łupek naturalny najczęściej wybierany jest jako dekoracja zewnętrzna budynku. W ofercie znajdują się też takie, które delikatnie pobłyskują w promieniach słońca. Mogą mienić się w ciepłych i chłodnych barwach zarówno latem jak i zimą. Tak samo płytki z łupka kamiennego zachowują się w dużym formacie o wymiarach 30×60. Kompozycję układa się wówczas szybciej, bo osłania się większą powierzchnię elewacji i wybiera się je chętniej do dużych budynków. Łupek wygląda efektownie na różnego rodzaju budynkach jak i w pomieszczeniach. Ceny większych płytek wynoszą od 130zł do 180 zł za m2. W ofercie znajduje się kamień polerowany lub w naturalnej postaci jeżeli zależy nam aby zachować jak największy naturalizm. 

Scroll to Top