Fornir kamienny Moon Stone 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to nowoczesny materiał dekoracyjny z kamienia naturalnego

137,75 

Brak w magazynie

SKU: 386D-570B8-2_20210310131724 Kategoria:
Waga 15 kg
Wymiary 122 × 61 × 0,2 cm
Długość

122 cm

Szerokość

61 cm

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

jasny, zółty

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

1

Typ kamienia

Łupek

Rodzaj powierzchni

Naturalna

Miejsce stosowania

Na zewnątrz, Wewnątrz

Zastosowanie

Elewacje, Ściany

Format

122 x 61 cm

Kamienny fornir – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia pozwala na zaadaptowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb w aranżacji wnętrz. Forniry kamienne są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, mocnym i nie podatnym na zniekształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem leciutkie i bardzo plastyczne, co sprawia, że idealnie sprawdzają się w roli okładzin i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Jak wytwarzana jest tapeta kamienna?

Ten niezwykły surowiec o nietypowych jak na kamień właściwościach wytwarzany jest z bloku kamiennego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele są grubości 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wspomnieć również:

  • wytrzymałość – forniry są bardzo wytrzymałe na negatywne czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne i zadrapania oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
  • plastyczność – fornir kamienny jest giętki, czym przypomina standardowe tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wtenczas ta właściwość staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promienie UV – dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej strukturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przewiezienie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Fornir kamienny ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta doskonale prezentować się będzie w salonie czy w sypialni, ale zarówno dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zastosowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki lub pod prysznicem.
W kuchni arkusze z forniru kamiennego idealnie wypadną chociażby w miejscu między kuchennym blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Kamienny fornir jest odporny na wysokie temperatury i może być stosowany jako stylowa okładzina na obudowie kominków. Często wykorzystuje się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie trzymał swój perfekcyjny wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są specjalistyczne mieszanki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają usterkom struktury.

Jakie wnętrza pasują do tapety z kamienia?

Jako iż arkusze kamienne występują w różnych kolorach i fakturach, można je używać zarówno w aranżacji wnętrz o tematyce klasycznej, a także tej bardzo współczesnej.Tak duża uniwersalność forniru sprawia, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian zwykłej tapety czy płytki ściennej. Za tym pomysłem sprzyja nie tylko niebywała i niepowtarzalna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Scroll to Top