Schody zewnętrzne

Idealny dom? Niezależnie od tego, jakie mamy wyobrażenia na jego temat… do budynku będą prowadzić schody. Jak mają wyglądać, poza tym, że mają być też funkcjonalne – czyli bezpieczne i wygodne? Na schodach zewnętrznych nie warto oszczędzać. Ten element architektoniczny wystawiony jest permanentnie na działanie różnych, często niekorzystnych warunków atmosferycznych. Schody są też często użytkowane – muszą więc być wytrzymałe. Użytkowe cechy schodów prowadzących do domu to nie wszystkie wymagania, jakim muszą sprostać. Powinny też być estetyczne. Jeśli chodzi o projekt – warto, by były również dopasowane do stylu, w jakim utrzymany jest cały budynek.

Tym wysokim wymaganiom na pewno sprostają schody kamienne. Mamy tu na uwadze kamień naturalny – granit i marmur. Materiały te są nie tylko wyjątkowo trwałe, dzięki czemu inwestując w takie schody, będziemy mogli przez wiele lat użytkować je, bez żadnego uszczerbku na ich jakości. Kamień charakteryzuje się bogactwem kolorystycznym, nie bez znaczenia są również naturalne żyłkowania i inne układy wzorów.

Dzięki temu urozmaiceniu możemy tworzyć wiele atrakcyjnych projektów – świetnie prezentują się nie tylko schody kamienne wykonane z jednego rodzaju kamienia, ale również wzory bardziej skomplikowane. Szczególnie polecamy schody granitowe w wersji matowej, półmatowej i błyszczącej. Zrealizowaliśmy już wiele tego rodzaju projektów – m.in. na terenie Trójmiasta. Niezależnie od tego, czy są to wille, takie w jakie „obfituje” Sopot, czy utrzymane w stylu nowoczesnym i charakteryzujące się prostszą bryłą domy, typowe dla większych miast, takich jak Gdańsk, czy Gdynia, schody granitowe zawsze będą ozdobą każdego budynku.