Płytki ścienne kamienne

Płytki z kamieniem naturalnym na ścianie

Obecność kamienia naturalnego na ścianach może spełniać różne funkcje. Taki element wykończeniowy stanowi dość częsty sposób na stworzenie interesujących, ekskluzywnych aranżacji przy niewielkim wkładzie finansowym. Płytki z kamienia naturalnego pojawiają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń i jest eksponowana na wiele różnych sposobów. Jedną z najczęściej występujących form ekspozycji kamienia naturalnego jest kładzenie płytek w celu dopełnienia nawierzchni. Innym, równie popularnym zastosowaniem jest umiejscowienie płytek na ścianach pomieszczeń wewnętrznych. Idea wykorzystywania płytek z kamienia naturalnego znajduje zastosowanie w skrajnych rodzajach budownictwa, zarówno nowoczesnym jak i industrialnym, charakteryzującym się surowością wykończenia. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu płytek naściennych można odmienić klimat niejednego pomieszczenia. Szczególnie ciekawe wydają się płytki granitowe, które dzięki polerowanej powierzchni uzyskują lustrzany efekt, za którego pomocą można dokonać optycznego poszerzenia przestrzeni. Dodatkowo, naturalne płytki kamienne na ścianę odbijają światło i zawierają interesujące motywy mineralne. Stanowią więc niezwykle oryginalny element w salonie, kuchni czy w łazience, dodając tym miejscom niepowtarzalności.

Płytki kamienne na ścianę w salonie

Szczegółowe informacje o płytkach

Płytki z kamienia naturalnego charakteryzują się szeroką gamą zalet. Jedną z najistotniejszych kwestii jest ich odporność na urazy mechaniczne, które mogą zdarzyć się nie raz w miejscach, w których przebywa większa ilość osób. Bezsprzecznie można uznać, iż takimi miejscami w mieszkaniu czy domku jednorodzinnym są pokoje dzienne, kuchnie a także w niektórych przypadkach łazienki. Trudno się dziwić, bowiem każde z tych pomieszczeń jest użytkowane stale z dużą częstotliwością. Z tego względu ważnym jest wykańczanie ich nie tylko w efektowny wizualnie sposób, ale również praktyczny. Wówczas będzie można dłużej podziwiać aspekty wizualne i funkcjonalne w tym samym momencie. Biorąc pod uwagę ten aspekt, podczas dokonywania wyboru takich artykułów jak płytki naścienne o kamiennej fakturze należy zwracać uwagę nie tylko na ich specyfikację techniczną, ale również na ich dalszemu przeznaczeniu w danym miejscu. Płytki ścienne kamienne świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których występuje wysoka wilgotność a także możliwość uderzeń w strukturę ściany. Takie płytki kamienne będą cieszyć się świetnym stanem technicznym przez długi czas, więc inwestycja tego typu zredukuje częstotliwość remontów potrzebnych do wykonywania w domu co jakiś czas. Produkty pochodzenia naturalnego będą jednocześnie stanowić o eleganckim i luksusowym charakterze pomieszczeń w naszym domu.

Podczas wyboru płytek, które mają być umieszczone na ścianie, należy zwrócić uwagę na asortyment do tego przeznaczony. Elementy wykończenia powierzchni wewnętrznych cechują się innymi wartościami niż płytki przeznaczone do użytkowania zewnętrznego. Te drugie muszą charakteryzować się dużo większą wytrzymałością, podobnie jak płytki kamienne przeznaczone do posadzki. Każda płytka powinna być jednak odporna na wilgoć, bez względu na to gdzie jest użytkowana. Dzięki temu nie odpadnie ona ze ściany. Płytki na ścianie stanowią wyjątkowy i ponadczasowy element wystroju pomieszczeń, dzięki ich występowaniu w różnych wariantach i wzorach. 

Rodzaje płytek na ścianę

Elegancki wystrój jest często pożądany w nowoczesnych wnętrzach. Aby zapewnić pomieszczeniu luksusowy charakter warto zdecydować się na płytki marmurowe, których jasne elementy kojarzą się z prestiżem. Surowiec od wieków kojarzy się zresztą z trwałością i siłą, ze względu na jego popularność w starożytności. Warto również pokreślić, iż marmurkowe wzory są obecnie dość modne i uniwersalne, dzięki swojemu klasycznemu wymiarowi. Następnym produktem kojarzącym się z elegancją i szykiem jest granit polerowany. Płytki tego typu cechują się podobnymi wartościami co płytki marmurowe, wyglądają jednak nieco inaczej. Występują w szerszej gamie kolorystycznej do wyboru. Stosuje się je coraz częściej, gdyż pozwalają na optyczną zmianę charakteru niewielkich pomieszczeń. W związku z tym często montuje się je w niewielkich mieszkaniach, szczególnie w pomieszczeniach reprezentacyjnych – w otwartej kuchni bądź w salonie. Jeszcze jednym rodzajem dość ciekawych płytek są te z łupka. Zdobywają swoich zwolenników równie szybko jak te marmurowe i granitowe. Matowa powierzchnia płytek łupkowych powoduje, że nie odbijają one światła. Dzięki ich fakturze można więc optycznie ocieplić pomieszczenie. Płytki łupkowe idealnie komponują się z zabudową kominka a także przyczyniają się do powstawania świeżej, współczesnej kompozycji na ścianie.

Scroll to Top